HEMEN BAŞVUR ETLİK MATEMATİK KURSU | Ortadoğulular Eğitim Kurumları

ETLİK MATEMATİK KURSUETLİK MATEMATİK KURSU

Bugüne kadar okuduğumuz yazılarda öğrencilerin matematik problemlerinin nedenleri ve bu problemlere çözüm yolları aranmıştı. Peki matematik öğretmenleri nasıl olmalıdır? Bugün ki yazımızda öğrencilerin gözünün korkmasına neden olan matematik dersini öğreten matematik öğretmenlerinin nasıl olması gerektiği konusuna değineceğiz. Öğretmenler eğitim ve öğretimin temel taşlarıdır. Verdiği birçok emeğin ardında geldikleri öğretmenlik rütbesiyle yeni nesilleri yetiştirmektedir. Ulu Önder Atatürk’ün de dediği gibi ‘’ Yeni nesil öğretmenlerin eseridir. ‘’ Fakat baktığımızda bazı öğretmenlerin daha katı ve öğrencilere karşı tutumlarının farklı olduğunu görmekteyiz. Özellikle matematik öğretmenlerinde bu problemle karşılaşılmaktadır. Misal olarak bir matematik öğretmeni tahtaya yazdığı bir problemi öğrencilerden çözmesini istiyor ve tahtaya bir öğrenci kaldırıyor. Öğrenci soruyu çözmediği takdirde öğretmenin sert tutumu ile karşılaşıyor. Bu tutumda öğrencinin öğretmeni ve dersi sevmemesi ile sonuçlanıyor. Anlatmak istediğimiz bir öğrencinin ilerleyen yıllarda bir bölüme yönelmesi veya bir derse karşı tutumu yeteneklerinin yanında öğretmenlerinden gelmektedir. Verdiğimiz örnekte öğretmenin sabırlı bir şekilde öğrenciye yol göstererek öğrenci ile birlikte soruyu çözmesi gerekmektedir. Söz konusu matematik ve matematik günümüz sınavlarında belirleyici etkene sahiptir. Bu sebeple matematik öğretmenlerinin bir kat daha sabırlı ve özverili olması gerekmektedir.

Etlik matematik kursu olarak öğretmen ve öğrenci ilişkileri konusunda çok hassas davranmaktayız. Ancak öğretmeni severlerse derse olan ilgilerinin artacağını bildiğimiz için bünyemizde deneyimli, ve öğrencinin matematiğe olan ilgisini artıracak hocalardan oluşan bir matematik öğretme kadromuz yer almaktadır. Etlik matematik kursu öğretmenleri her öğrenci ile birebir ilgilenerek onların aklında her hangi bir soru işareti kalmaması için özen göstermektedir. Etlik matematik kursunun diğer ayrıcalıklarını sıralayacak olursak. Etlik matematik kursu öğrencilere;  VIP sınıflarda eğitim, bireysel etüt kolaylıkları, düzenli deneme sınavları, zengin kaynaklar gibi sayısız imkanlar sunmaktadır.

Etlik matematik kursu ve öğretmenlerinin ayrıcalıkları doğrultusunda matematiği sevmeye hazır mısınız ?

Keçiörendeki Dershaneler

Keçiören Dershaneler ve Listesi

← Devamını Oku

Ankara Keçiören yabancı dil kursu

Ankara keçiören yabancı dil kursu olarak İngilizcenin öneminin arttığının bilincinde olarak bünyemizde birçok gruba İnglizce eğitimi vermekteyiz. B...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 360 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.